Firma Przyjazna Rodzicom

Organizacja Pożytku Publicznego Darmowy Program PIT
Kwestionariusz kandydata na wolontariusza

Wypełniony kwestionariusz należy odesłać na adres:

wolontariat@hospicjum-domowe.waw.pl

 

 

 

Koronka za konajacych

Darmowy Program PIT

1% zbieramy we współpracy z

PITax.pl Łatwe podatki

Poradnik opieki domowej dla Rodzin i Pacjentów

Laureat TOTUS 2012

Laureat Totus 2012

Były dyrektor i duszpasterz naszego hospicjum otrzymał w 2012 nagrodę TOTUS w kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza” „za wieloletnie czynne wypełnianie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II przez miłosierną, samarytańską służbę drugiemu człowiekowi”. Nagrodę wręczono 13 października podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Współpraca

Platforma Równych Szans

Współpraca medialna

 

Portal informacyjny warszawskiej Pragi

Pomoc prawna

.

Serwis Prawo i Zdrowie

Vademecum Głównego Księgowego

Podziękowania

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Właściciela Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego "SAS" Andrzej Świderski za dostawy makaronu na rzecz naszego hospicjum, a tym samym najuboższych podopiecznych. Dziękujemy również Pani Krystynie Kondraciuk za zaangażowanie w realizację dostaw.

Pomagają nam

Miasta-sponsorzy

Aktualności

Relacja ze zwiedzania Belwederu w dniu 11 listopada 2017 r.

11 listopada 2017 roku Narodowe Święto Niepodległości wolontariusze Ośrodka Hospicjum Domowe obchodzili w Belwederze.

Z inicjatywy dyrektora Ośrodka księdza Pawła Śmierzchalskiego MIC mieliśmy możliwość zwiedzić miejsce, do którego na co dzień wstęp mają najbardziej prominentni obywatele tego świata.

Z zaproszenia skorzystało 20 wolontariuszy, w tym młodzież, której zaangażowanie również jest niezwykle ważne i potrzebne.
Pod opieką naszej przewodniczki Pani Anny Husajn zwiedziliśmy Salę Marmurową – salę w kolorze gołębiej bieli, której główną ozdobą jest przedwojenna statua Józefa Piłsudskiego wykonana w marmurze przez Stanisława Ostrowskiego – pierwowzór pomnika Marszałka, który stanął przed Belwederem 1998 roku.

Salę Lustrzaną z ogromnymi zwierciadłami, Salę Łowicką, w której znajdowała się sypialnia oraz Gabinet Marszałka Józefa Piłsudskiego, w którym pracował, rozmyślał, przyjmował oficerów i prowadził narady z dowódcami wojsk.

Największe wrażenie zrobiła największa z sal Belwederu - Sala Pompejańska, w której niegdyś grywał młody Fryderyk Chopin, a dziś odbywają się najważniejsze spotkania na szczycie. To tutaj w 1979 roku odbyło się historyczne spotkanie Papieża Jana Pawła II z Edwardem Gierkiem. A w lipcu tego roku spotkanie prezydenta RP Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Jedną z części podziemnej Belwederu stanowi Kaplica pod wezwaniem NMP Królowej Polski, która powstała z inicjatywy prezydenta Lecha Wałęsy, to tutaj w 1991 roku modlił się sam Papież Jan Paweł II, a nas dzisiaj skłoniła do chwili zadumy i dumy, dumy z tego kim jesteśmy.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Rakowska, koordynatorka wolontariatu akcyjnego w OHD

 

 

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE