Audycja w Czwórce 16 MARCA 2019

b_200_200_16777215_00_images_inne-wydarzenia_2019_PR_Czworka_16_03_2019.jpg

W sobotę 16 MARCA 2019 w audycji Sylwii Sułkowskiej „W dobrych zawodach” wystąpili ks. Paweł Śmierzchalski dyrektor hospicjum oraz Renata Górska koordynator wolontariatu. Głównym tematem spotkania była akcja Pola Nadziei. Ksiądz opowiadał o historii akcji oraz o tym, jak zataczała coraz szersze kręgi wśród hospicjów, angażując tym samym lokalną społeczność.

Pola Nadziei to nie tylko sadzenie cebulek na jesieni, a później wiosną rozdawanie żonkili z wdzięczności za datki, jakie otrzymuje hospicjum. Akcja trwa przez pół roku, podczas którego odbywają się spotkania, prelekcje, happeningi, konkursy i szkolenia. W audycji Renata opowie i zaprosi słuchaczy na szkolenia dla młodzieży oraz dla osób pełnoletnich, przyszłych wolontariuszy hospicyjnych. Zapraszamy.