Zaproszenie na Hospicyjny Piknik Praski - 24 maja 2015

Hospicyjny Piknik Praski 2015

Hospicjum Domowe w Warszawie, u. Tykocińska 27/35

Oraz Dom Kultury „Praga”

Zapraszają 24 maja 2014r. w godz. 14:00 – 18:30

Do Parku Praskiego do muszli koncertowej ul. Ratuszowa (koło ZOO)

na Hospicyjny Piknik Praski.

 

XI HOSPICYJNY PIKNIK PRASKI po raz kolejny, mimo emocji wyborczych, jest chwilą święta dla ludzi hospicjum - Ośrodka Hospicjum Domowego działającego na prawej stronie Wisły. Równolegle będą prowadzone dla dzieci zabawy organizowane przez trzy szkoły. Młodzież z tych szkół pomoże także w zbiórkach pieniężnych. Ich udział to znak współpracy z ponad 250 szkołami i przedszkolami rocznie.
Występujący w pikniku artyści są w większości są związani z działalnością hospicjum - ktoś miał swojego chorego w rodzinie lub w najbliższym otoczeniu. Nasze hospicjum to do 1400 chorych rocznie, a miesięcznie do 400 osób.
W trakcie festynu będą miały miejsce dwa ważne momenty: rozdanie dyplomów "Przyjaciel Pół Nadziei"
oraz rozdanie dyplomów i upominków w konkursie literackim dla młodzieży, którego temat brzmiał: Rozwiń myśl Matki Teresy z Kalkuty: "Na świecie jest wielu ludzi, którzy umierają z braku chleba, lecz jeszcze więcej ludzi umiera z braku miłości". Jeżeli chodzi o dyplomy "Przyjaciel Pół Nadziei" to jest uhonorowanie tych szkół i przedszkoli, które praktycznie wychodzą do potrzebujących: do domów opieki dla starszych i chorych, do szpitali, domów dziecka oraz innych osób potrzebujących. Niestety do tej pory wolontariat w większości szkół i przedszkoli polega tylko na zbiórkach i hasłach.
W Paku Praskim będą zbierane pieniądze, przez młodzież z zaprzyjaźnionych szkół. Kwesta przeznaczona jest na pokrycie medycznych dyżurów sobotnio-niedzielnych oraz świątecznych.

 

 

 

Program

Konferansjerka:  aktor Maciej Hanczewski

 • 14:00 Dziecięcy zespół „Fasolki”– zespół wokalno-taneczny z Warszawy, który powstał dla potrzeb Telewizji Polskiej w 1983 r., a działa i nagrywa do dzisiaj. Ich twórczość cieszy się dużą popularnością. Występowali regularnie w programach dziecięcych, takich jak: Fasola, Tik-Tak, Ciuchcia, teleferiach, Jedyneczka i Budzik. Do najbardziej znanych piosenek zespołu należą Myj zęby, Mydło lubi zabawę, Domowa piosenka, Czuję głód, Zabiorę brata, A ja rosnę, Kropelka złotych marzeń, Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki i inne. W ich repertuarze znajdują się utwory pisane przez: Ewę Chotomską, Andrzeja M. Grabowskiego, Krzysztofa Marca, Jarosława Kukulskiego, Adama Skorupkę, Wandę Chotomską, Teresę Niewiarowską i innych.

  Z "Fasolek" wywodzi się kilkoro aktorów i piosenkarzy młodego pokolenia, m.in. Joanna Jabłczyńska, Monika Mrozowska, Aneta Zając, Robert Gołaszewski, Sebastian Cybulski, Arkadiusz Niezgoda, Jacek Wolszczak, Hanna Górecka.

  Zespół "Fasolki" działa nadal - funkcjonuje przy Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie.

 • 15:00 słowo rozdanie dyplomów „Przyjaciel „Pól Nadziei”,
 • 15:15-15:30 Tańce irlandzkie w wykonaniu zespołu Treblers  - Treblers to profesjonalny zespół tańca irlandzkiego, który powstał w 2012 roku. Tancerze znanych i cenionych zespołów Reelandii i Setanty, połączyli swoje siły, aby wspólnie stworzyć jedyny w swoim rodzaju spektakl taneczny do muzyki na żywo. Instruktor i tancerz  Łukasz Matera jest mistrzem Europy w tańcu irlandzkim, który jako jedyny dotarł na mistrzostwa świata 
 • 15:30 rozdanie nagród po konkursie literackim.
 • 15:45 – 16:05 Maciej Borza „Wesoły Lolo” - pokazy cyrkowe dla dzieci.
 • 16:05 16:25 -  „Kensei”  - zespół akrobatyczno-taneczny  z Zielonki powstały w 1996 roku w Warszawie. Założycielem i trenerem jest absolwent AWF w Warszawie, członek World Jiu-Jitsu Kobudo Organisation, mgr Robert Kruza. Grupę tworzą dzieci i młodzież z Warszawy, Ząbek, Zielonki, Kobyłki, Otwocka i Wołomina. Treningi obejmują naukę akrobatyki, gimnastyki, tańca i sztuki walki jiu-jitsu. Swoje umiejętności prezentują podczas imprez sportowych i kulturalnych. Są wielokrotnymi mistrzami powiatu wołomińskiego MIMS w gimnastyce. Poprzez widowiskowe pokazy taneczne chcemy zarażać widzów swoją pasją, energią i radością.
 • 16:25-16:45 Sylwia Najah – śpiew. Aktorka Teatru Żydowskiego. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu w klasie gitary, Studia Aktorskiego przy Teatrze Żydowskim w Warszawie  oraz dwuletnich warsztatów aktorskich opartych na metodzie Lee Strasberga i Violi Spolin teatru "Anima" Mariusza Gawrysia. Posiadaczka dyplomu aktora dramatu Komisji Egzaminacyjnej ZASP. Współpracuje z różnymi teatrami między innymi Teatrem Królewskim w Wilanowie i Teatrem Ochoty (w ramach Projektu Teatr Warszawa). Grała również w Teatrze Powszechnym w Radomiu, Teatrze Wytwórnia w Warszawie oraz na Scenie Edukacyjnej Teatru Żydowskiego (Hesia w „Moralności Pani Dulskiej”).Grała w filmach i serialach m.in. u Marka Koterskiego, Teresy Kotlarczyk, J. Kidawy-Błońskiego, Izabelli Cywińskiej. Współpracuje także z Teatrem Polskiego Radia (m.in. Melanto w „Powrocie Odysa”). 

  Grała w filmach i serialach m.in. u Marka Koterskiego, Teresy Kotlarczyk, J. Kidawy-Błońskiego, Izabelli Cywińskiej. Współpracuje także z Teatrem Polskiego Radia (m.in. Melanto w „Powrocie Odysa”). W Teatrze Żydowskim gra m.in. Hudl w „Skrzypku Na Dachu” w reż. Jana Szurmieja i Deborę Vogel oraz Annę Płockier w „Akacje i cynamon. Montaże” w reż. Joanny Grabowieckiej (Dyplom Reżyserii AT w Warszawie). Spektakle dyplomowe: Anka w „Lamencie” Krzysztofa Bizio w reż. Eugenii Herman i Emily Jane w „Nocach sióstr Brontë” Susan Schneider w reż. Bożeny Suchockiej.

  Wzięła udział w spektaklu muzycznym „Dzieci Hioba” w reżyserii Jacka Bończyka (premiera na VI Festiwalu „Nadzieja” im. Jacka Kaczmarskiego, 2009), na podstawie którego wydawnictwo MTJ wydało płytę, m.in. z pieśniami w jidisz w jej wykonaniu (premiera na Festiwalu Warszawa Singera, 2010).

  „Konstrukcje Debory Vogel. Traktat we wnętrzu i na peryferiach życia” to monodram w jej wykonaniu, w reż. Magdy Gnatowskiej, który przygotowała na Festiwal Warszawa Singera 2012. Spektakl wprowadza widza w świat literatury Debory Vogel, doktor filozofii, pisarki, poetki, niedoszłej narzeczonej Brunona Schulza i spiritus movens "Sklepów cynamonowych". Prezentuje niezwykle oryginalne pisarstwo Debory Vogel. Aktorka szuka, bada życia manekina, jak u Meyerholda, biomechanicznie.

 • 16:45-17:00 TOMASZ MARTYŃSKI, - krótki występ po przyjaźni dla hospicjum. Tomasz Martyński swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w młodości. Absolwent szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Od 10 lat zawodowo pracuje jako dj oraz prezenter muzyczny (Klub Bank, Hybrydy oraz wiele innych). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy muzycznej ciekawie łączy różne style począwszy od lat 60 po największe hity współczesne. Ciężka praca oraz wytrwałość dały Tomkowi możliwość spełnienia się i rozwoju artystycznego.

  Dzięki możliwości zwiedzania świata oraz życia za granicą doznał wielu inspiracji muzycznych, które pomogły mu w tworzeniu muzyki. Wieczny uśmiech oraz optymizm spowodował, że spotkał na swojej drodze wielu wspaniałych ludzi, którzy do dziś go wspierają. Kiedy zmarł mu Tata napisał piosenkę " Tak To Ja" wyrażającą uczucia po stracie Ojca. Od kilku lat szkolił śpiew i emisję głosu u Moniki Urlik. Ciężka praca oraz wytrwałość dały Tomkowi możliwość spełnienia się i rozwój artystycznego.

 • 17:00 - !7:20 Agata Racka – początkująca wokalistka, studentka UW i absolwentka Autorskiej Szkoły Wokalnej Agaty Wrońskiej. We wrześniu 2013r, odbył się jej recital dyplomowy wieńczący 2 letnią naukę. Obecnie uczennica Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie. Brała udział w licznych projektach i koncertach studia wokalnego Agaty Wrońskiej oraz koncertach organizowanych w okolicach Radzymina. Na swoim koncie ma epizod w programie telewizyjnym "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie kilka razy pojawiała się w roli chórzystki. Obecnie przygotowuje się do spektaklu dyplomowego ASM.

 

Będą także różne atrakcje dla dzieci

Zabawy dla dzieci;

 1. Strażacy 14:00 – 15:00 – jeżeli nie będzie pożaru lub innego zgłoszenia,
 2. Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi, ul. Angorska 2, 03-913 Warszawa,
 3. Gimnazjum nr 119 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie Wesołej,
 4. Gimnazjum Miejskie im. kard. S. Wyszyńskiego; Zielonka Waleriana Łukasińskiego 1/3.

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1517850818484335/

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE ŚWIĘTO.

 

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE