Konkurs literacki "Przy łóżku chorego" 2006/2007

W Ośrodku Hospicjum Domowym w Warszawie ul. Tykocińska 27/35 zostały dzisiaj rozdane dyplomy i upominki dla młodzieży biorącej udział w konkursach "Znaki Nadziei" w kategoriach:

     1) Praca literacka - "Przy łóżku chorego."
     2) "Nieść radość dzieciom" - polegająca na zorganizowaniu zabaw dla młodszych dzieci w czasie ferii zimowych.

     Konkursy zorganizowane w ramach akcji "Pola Nadziei" są jednym z elementów naszej pracy zachęcającym dzieci i młodzież do większego zainteresowania ludźmi cierpiącymi. Przy okazji, zaangażowanie młodzieży jest dobrym przykładem dla ich kolegów i koleżanek. W naszych czasach bardziej pociąga przykład niż długie, teoretyczne zachęty.

     Mamy nadzieję, że uda się nam zorganizować na wiosnę, jak w poprzednich latach, mały kurs dla młodzieży pod kątem podstawowych umiejętności pomocy chorym leżącym w łóżku oraz kurs dla kandydatów na wolontariuszy.

     Dzieci i młodzież będą jeszcze uczestniczyć w różnych festynach organizowanych w maju i czerwcu.

Ks. Andrzej Dziedziul





Konkurs literacki - nagrody i wyróżnienia


Prace nagrodzone:

Dominik Kalinowski, Gimnazjum nr 126, 04-408 W-wa, ul. K Ziemskiego 22 (praca)
Mateusz Bidziński,    Gimnazjum nr 123    03-138 W-wa, ul. Strumykowa 21 (praca)
Aleksandra Reszka,    ZS w Chobieni, 59-305 Ruda, ul. Szkolna 2
Monika Rutkowska, Gimazjum nr 2 w Sulejówku, 05-071 Sulejówek, ul. Narutowicza 10 (praca)
Weronika Chodakowska, Gimnazjum nr 141, W-wa, ul. Trocka 4 (praca)
Sylwia Olszewska, ZS w Duczkach, 5-200 Wołomin, ul. Szkolna 1 (praca)
Urszula Cyran, SzP Legionowo, 05-120 Legionowo, ul. Zakopiańska 4 (praca)

 

Prace wyróżnione:

 

Magdalena Kurdej, Gimnazjum nr 126, 04-408 W-wa, ul. K Ziemskiego 22
Małgorzata Nowak, Gimnazjum w Halinowie, Okuniewska 115, 05-074 Halinów
Katarzyna Tomaszewska, Gimnazjum w Halinowie, Okuniewska 115, 05-074 Halinów
Joanna Meuś, Gimnazjum nr 123, 03-138 W-wa, ul. Strumykowa 21
Sylwia Irzyk, ZS w Chobieni, 59-305 Ruda, ul. Szkolna 2
Natalia Bąk, Gimnazjum nr 4    43-305 Bielsko-Biała, ul. Lipnicka 226
Paweł Kawa, Gimnazjum nr 2 Sulejówek, 05-071 Sulejówek, ul. Narutowicza 10
Natalia Kot, Gimnazjum nr 141, W-wa, ul. Trocka 4
Barbara Kozieł, Gimnazjum nr 141, W-wa, ul. Trocka 4
Małgorzata Marcinkiewicz, ZS w Duczkach, 05-200 Wołomin, ul. Szkolna 1
Aleksandra Śliwka, ZSO nr 2 Legonowo, 05-120 Legionowo, ul. Królowej Jadwigi 11
Kinga Marks, Sz P nr 4 Piastów, Piastów, ul. Żbikowska 25
Dorota Piśniak, ZSS nr 63, W-wa, Elektoralna 12/14

 

Wyróżnienie poza konkursem:

Alicja Piotrowska, Przedszkole nr 1, W-wa, ul. Grzybowska 12/14A

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE