Finał konkursu literackiego dla młodzieży - 2009

„Cierpiący nauczycielem młodego człowieka” – pod takim hasłem odbył się konkurs literacki dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Hospicjum Domowe Księży Marianów w Warszawie w ramach akcji „Pola Nadziei”. W piątek 20 marca 2009, w siedzibie Hospicjum przy ul. Tykocińskiej 27/35 na warszawskim Targówku, odbędzie się wręczenie nagród laureatom.
 
Spośród gimnazjalistów nagrodzeni zostaną: Anna Chachaj z Gimnazjum nr 126 im. Bohaterów Westerplatte w Warszawie oraz Piotr Tusiński z  Gimnazjum Sportowego nr 57 w Warszawie (I miejsce), Marcin Lebiedziński z Gimnazjum nr 95 im. Ignacego Paderewskiego w Warszawie oraz Aneta Niewiarowska z Gimnazjum nr 1 im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie (II miejsce), Aleksandra Papis z Gimnazjum nr 104 w Warszawie i Diana Rychlica z Gimnazjum nr 143 im. Ignacego Paderewskiego w Warszawie (III miejsce).

Przyznano także kilka wyróżnień. Laureatami z grona licealistów zostali: Katarzyna Lewandowska z L LO im. Ruy Barbosa w Warszawie (I miejsce), Małgorzata Urbanowicz z XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie (II miejsce) oraz Dominika Chodkowska z VII LO im. Władysława IV w Warszawie i Łukasz Krawczyński z XXXVII LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie (III miejsce).

Na uwagę – według jury konkursu – zasługuje zaangażowanie się znacznej grupy młodzieży w pisanie prac na tak trudny temat. Można z satysfakcją powiedzieć, iż został osiągnięty cel konkursu, jakim jest poruszenie wrażliwości młodych ludzi oraz zachęcenie ich do takiej refleksji, która posłuży innym.

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE