Rozdanie dyplomów i upominków w Konkursie na kartkę świąteczną - 15 grudnia 2014

15 grudnia 2014 rozdano dyplomy i upominki dla dzieci nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznym hospicyjnym Konkursie na kartkę świąteczną. Odbyły się dwa spotkania w siedzibie OHD, jedno dla przedszkolaków, drugie dla dzieci ze szkół.

Dla przybyłych dzieci i ich opiekunów już tradycyjnie śpiewał chór ze Szkoły Podstawowej nr 128 im. Józefa Niećki z ul. Kadetów 15. Nasza współpraca ze szkołą rozpoczęła się od choroby tamtejszych nauczycieli i dobrej służby naszego hospicjum.  Od tego czasu uczniowie sami deklarują gotowość uświetnienia uroczystego finału Konkursu na kartkę świąteczną. Bardzo aktywnie uczestniczą także w zbiórkach na rzecz Ośrodka Hospicjum Domowe. W tym roku zebrano tam już 2500 zł, które przeznaczymy na wyjazd dla dzieci osieroconych.

Dla dzieci ze szkół ks. Andrzej Dzieciul MIC przygotował prezentację o śp. ks. Eugeniuszu Dutkiewiczu SAC, który był jednym z prekursorów ruchu hospicyjnego w Polsce. Wygłosił także prelekcję o opiece nad dziećmi osieroconymi. „Byłem mile zaskoczony wspaniałym odbiorem moich słów przez zgromadzone dzieci i dorosłych” – powiedział.

Na obu spotkaniach była bardzo uroczysta, ale i serdeczna atmosfera.  Większość upominków to dary z Urzędów Pragi Południe i jeszcze więcej z Targówka.  Dzieci mogły sobie wybrać Przytulankę, były napoje, mandarynki, jabłka, cukierki i napoje.

Miło nam wspomnieć  także o podziękowaniu, jakie dostaliśmy:

Szczęść Boże.
Chciałam podziękować za trud przygotowania konkursu na kartkę świąteczną oraz uroczystego rozdania nagród. Dziękujemy za zaproszenie i otrzymany upominek ale najbardziej za wspaniałe
serca.

Pozdrawiamy.
Ewelina i Dominika Krawczyk.

Poniżej trochę zdjęć z tego wydarzenia.

Zobacz także nagrodzone i wyróżnione kartki http://www.hospicjum-domowe.waw.pl/konkurs-na-kartke-swiateczna/355-konkurs-na-kartke-swiateczna-2014