Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź objął patronatem honorowym akcję hospicyjną "Pola Nadziei 2006/07"

Arcybiskub Leszek Sławoj-GłódźArcybiskup Sławoj Leszek Głódź objął patronatem honorowym
akcję hospicyjną "Pola Nadziei 2006/07"

W liście napisał m.in.:

Posługa wobec cierpiących w terminalnym stadium choroby jest zadaniem trudnym, wymagającym i zobowiązującym do postawy szczególnego szacunku wobec tajemnicy odchodzenia człowieka chorego do Pana. Uwrażliwianie nas na te prawdy jest zadaniem szlachetnym i godnym poparcia.
     Współczesny świat deprecjonuje misterium śmierci - zaproszenie do wolontarystycznej posługi wobec umierających jest troską nie tylko o tych, którzy odchodzą, ale również o naszą formację by stawać się prawdziwie człowiekiem, współczującym i wrażliwym.

Wszystkim, którzy włączą się w akcję "Pola Nadziei 2006/07" z serca błogosławię."