O akcji + harmonogram

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy po raz kolejny do udziału w międzynarodowej i ogólnopolskiej akcji hospicyjnej "Pola Nadziei".

W 2006 r. uczestniczyły w tej akcji 41 hospicja. Symbolicznym znakiem akcji, jak co roku, są żonkilowe "pola nadziei". Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Cele "Pól Nadziei" to:

1. Pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Ośrodka Hospicjum Domowego.

2. Edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz z osobami w żałobie.

3. Propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na cierpiącego człowieka. Szczególnie zachęcanie dzieci i młodzieży do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących.

Główna zbiórka w naszym przypadku łączy się z samym sadzeniem "Pól Nadziei", a nie z akcją wiosenna, jak w innych miastach.

Mimo skromnej kadry hospicyjnej coraz szersza jest nasza praca edukacyjna dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

W poprzedniej akcji 2005/2006:

1. posadzone zostało przed urzędami, szkołami i przedszkolami ok. 14.000 tyś żonkili

2. w realizacji "Pól Nadziei" uczestniczyło ok. 250 szkól i przedszkoli

3. czynnie uczestniczyło w sadzeniu "Pól Nadziei" i różnych akcjach 5 burmistrzów, 2 wójtów i prezydent Legionowa

4. w szkoleniach młodzieży wzięło udział ok. 100 młodzieży

5. przez szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy przeszło ponad 160 osób      Codzienna nasza praca to:

1. opieka w ciągu miesiąca obejmująca ponad 250 chorych i ich rodzin

2. bezpłatne wypożyczanie potrzebnego sprzętu medycznego

3. wspieranie wielu rodzin w żałobie, a szczególnie dzieci osieroconych (organizowanie dla nich wypoczynku letniego i zimowego)

Dzięki ofiarodawcom nie musimy nie odmawiać pomocy żadnej osobie chorej kierowanej z naszego terenu do Hospicjum. Możemy dokupować potrzebny sprzęt oraz wykonać remont naszego Hospicjum, aby spełnić nowe wymagania sanitarne. Nadal chcemy dzielić się doświadczeniem pracy z ciężko chorymi.

Cebulki żonkili są symbolem akcji, są niepowtarzalnymi cegiełkami i jako takie ich nie sprzedajemy. Są głównie przekazywane tym, którzy organizują zbiórki na "Pola Nadziei"

Zasadniczy czas sadzenia to tradycyjnie 1 - 7 października. Można oczywiście posadzić je wcześniej.

7 październik to międzynarodowy dzień hospicjów.

Cebulki można już odbierać w Ośrodku Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej 27/35.

Cebulki żonkili także można zamawiać telefonicznie: (22)679-67-00 lub pocztą elektroniczną e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Harmonogram oficjalnego sadzenia "Pól Nadziei"
z Ośrodkiem Hospicjum Domowe w Warszawie

1-7.10 - uroczyste sadzenie "Pól Nadziei" przez urzędy, szkoły i przedszkola oraz osoby prywatne

10.10 - godz. 14:00 szkolenie dla młodzieży "ABC pomocy dla osób ciężko chorych"

21-22.10 - I część szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych

2.11 - godz. 17:00 koncert i msza zaduszkowa godz. 18.30

18-19.11 - II część szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych

Osobami odpowiedzialnymi za organizację akcji "Pola Nadziei" Ośrodka są:
Ks. Andrzej Dziedziul (0-603-872-509) oraz Pani Barbara Kierska.

Informacje o akcji "Pola Nadziei" na naszej stronie internetowej:

http://www.hospicjum-domowe.waw.pl/ lub na stronie http://www.polanadziei.pl/ - krakowskiego Hospicjum św. Łazarza - koordynatora akcji w Polsce.

Ks. Andrzej Dziedziul
Ośrodek Hospicjum Domowe