Przyjaciel Pól Nadziei 2016/2017 - Gimnazjum nr 119

27 września 2016 r. ośmiu uczniów z naszego Gimnazjum pod opieką nauczyciela, pani Wioletty Kurowskiej, wzięło udział w szkoleniu  ABC pomocy chorym  zorganizowanym przez Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie (Patrycja Do, Julia Kander, Ania Zarzyńska, Maja Gierejko, Hania Trześniewska, Nina Kwiecień, Kasia Smolak, Bartek Grochowina). W tym dniu zakupiliśmy także 80 cebulek żonkili, które uczniowie zasadzili na skwerku przed szkołą jako znak solidarności z ludźmi nieuleczalnie chorymi.
22 września 2015 roku w szkoleniu ABC pomocy ciężko chorym uczestniczyło 10 uczniów z naszego Gimnazjum.

 


Inne nasze działania:

  • Co roku zbieramy plastikowe nakrętki na wózki inwalidzkie i protezy dla podopiecznych Stowarzyszenia Tęczowy Parasol.
  • W 2016 roku w październiku z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowaliśmy kiermasz książek przyniesionych przez uczniów naszego Gimnazjum, z którego  dochód przeznaczyliśmy na rehabilitację 14 letniego Błażeja. Błażej w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił obie nogi.
  • Co roku wspieramy Stowarzyszenie Pomóż i Ty w akcji Szkoło Pomóż i Ty. W tym roku  sprzedawaliśmy cegiełki - pomoce naukowe przysłane przez Stowarzyszenie na zakup rowerowózka dla 19 letniego Daniela z porażeniem mózgowym.
  • Co roku też  bierzemy udział w Górze Grosza, ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Nasz Dom.
  • Przed Świętami Bożego Narodzenia prowadziliśmy kiermasze książek, ciast, ozdób świątecznych i stroików, a za zebrane pieniądze przygotowaliśmy 12 paczek dla dzieci z akcji Wirtualna Choinka.
  • Raz w tygodniu chodzimy do Rodzinnego Domu Dziecka w naszej dzielnicy - odrabiamy z dziećmi lekcje, bawimy się i chodzimy na spacery.


Uczestnictwo w stałej akcji pomocy cierpiącym.

W każdą środę uczestniczymy w dwugodzinnych spotkaniach i zajęciach z osobami niepełnosprawnymi z Wesołowskiego Integracyjnego Klubu Osób Niepełnosprawnych WESOŁKI pod patronatem PCK. Przygotowujemy wspólnie jasełka, programy artystyczne na Święta Wielkiej Nocy i programy na Festiwale Piosenki Osób Niepełnosprawnych PATA, organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury na Bielanach im. M. Gwizdak. Spotykamy się  także na wspólnych ogniskach z kiełbaskami, zabawami i śpiewem przy gitarze i akordeonie.

Podobno odkąd wolontariusze  z naszego gimnazjum dołączyli do WESOŁKÓW, podopiecznym klubu jest radośniej, a same występy nabrały innego  wyrazu. Jako opiekun wolontariuszy i osoba uczestnicząca we wszystkich spotkaniach widzę pozytywny wpływ na młodzież integracji z niepełnosprawnymi ludźmi. Uczniowie bardzo chętnie jeżdżą i równie chętnie angażują się w przygotowanie występów i poczęstunków po spotkaniach.
Opiekun szkolnego Klubu Wolontariusza przy Gimnazjum 119 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie


Katarzyna Tucholska


Zapraszam na stronę internetową naszego wolontariatu, na której znajdują się opisy i zdjęcia z różnych innych naszych działań.
www.gimnazjum119.waw.pl/wonontariat2/Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE