Relacja z wyjazdu do Ostrówka 28 maja 2017 r.

Więcej...

28 maja 2017 r. w niedzielę, na jednodniową autokarową pielgrzymkę do Ostrówka do domu, w którym pracowała Helena Kowalska, przyszła siostra św.Faustyna, wyruszyła 38-osobowa grupa z dziećmi osieroconymi, wolontariuszami oraz pracownikami OHD.

Więcej...

Podsumowanie kolonii dzieci osieroconych w Trzcielu - 29 czerwca - 6 lipca 2016

Więcej...

W dniach 29.06-6.07.2016 odbył się wyjazd terapeutyczny dla dzieci osieroconych. Każdy dzień zaczynał się Eucharystią o 8. W czasie wyjazdu byliśmy nad jez. Błędno w Zbąszyniu, gdzie kąpaliśmy się w jeziorze i promieniach słonecznych, zjeżdżaliśmy z ogromnej zjeżdżalni i graliśmy w piłkę. Podczas spaceru do Nądni przez Natura 2000 Jeziora Pszczewskie i Dolinę Obry zachwycaliśmy się malowniczym krajobrazem i pięknem natury. W Nądni zwiedzaliśmy zabytkową kuźnię z 1893, którą prowadzi pan Marian Kwaśny. Jest to jedna z nielicznych działających kuźni, w której znajduje się kowadło z 1771 - najstarsze w Polsce.

Więcej...

Prace plastyczne dzieci osieroconych wykonane na kolonii w Trzcielu - czerwiec-lipiec 2016

A teraz opowieść obrazami:
Prace dzieci osieroconych wykonane podczas kolonii w Trzcielu, na warsztatach prowadzonych przez artystę Wojciecha Plusa  http://wojciechplust.pl/


Dziękujemy Wszystkim, dzięki którym kolonie mogły się odbyć.

Pomóż nam pomagać:
73 1020 1042 0000 8502 0115 9532

 

Początek kolonii w Trzcielu - czerwiec-lipiec 2016

Więcej...

W dniu wczorajszym (29 czerwca 2016) spod Ośrodka Hospicjum Domowe do miasta Trzciel (województwo lubuskie) wyruszył autokar z ponad 40 osobową grupą dzieci osieroconych wraz z rodzicami i opiekunami, a także grupą pracowników OHD z dyrektorem ks. Pawłem Śmierzchalskim MIC na czele. Przez kolejny tydzień właśnie w Trzcielu trwać będą kolonie dla dzieci osieroconych, którymi opiekuje się OHD. Liczymy na to, że pogoda i humory uczestników kolonii dopiszą, a my przez kolejne dni będziemy mogli relacjonować przebieg wyjazdu.

Więcej...

Podziękowania za pomoc w organizacji zimowiska w Trzcielu

SporteumLasy PaństwoweZgromadzenie Księży MarianówSieć sklepów Pelcowizna

 

W imieniu rodzin osieroconych dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się swoim wsparciem, także finansowym do wyjazdu dzieci osieroconych na zimowisko w Trzcielu. Szczególne słowa podziękowania za okazaną pomoc rzeczową i finansową kierujemy do Fundacji Promocji Sportu Sporteum, Nadleśnictwa Garwolin w Miętnem, do przełożonych licheńskiego Domu Zakonnego Księży Marianów, do sieci sklepów Pelcowizna, która obdarowała uczestników zimowiska sokami i słodyczami. Nie zapominamy o osobach prywatnych, które swoje datki przekazały wpłatami indywidualnymi, a także o publiczności styczniowego Charytatywnego Koncertu Kolęd, podczas którego zbierano datki m.in. na ten cel.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

 

O zimowisku w Trzcielu - 30 stycznia-6 lutego 2016

Więcej...

Z początkiem ferii zimowych grupa dzieci osieroconych wraz z rodzicami, opiekunami i dyrektorem OHD, ks. Pawłem Śmierzchalskim wyjechała w sobotę 30.01.2016 do miasteczka Trzciel. Przez tydzień, do soboty 06.02.2016 będą poznawać uroki ziemi lubuskiej i główne atrakcje turystyczne miasteczek sąsiadujących z Trzcielem.
Dzięki naszym fotoreporterom obecnym na zimowiskach zapraszamy do wirtualnego poznawania miejsc oglądanych w realu przez naszych "zimowiczów".
Dziękujemy też wszystkim, którzy przyczynili się swoim wsparciem, także finansowym do tego wyjazdu.

Więcej...

Zimowisko - Trzciel 30.01-06.02.2016

Trzciel

 

Znany jest termin i miejsce wyjazdu zimowego dla dzieci osieroconych. Odbędzie się on w dniach 30.01.2016 – 6.02.2016 do Trzciela. Serdecznie zapraszamy, a chętnych prosimy o szybkie zgłaszanie zamiaru uczestniczenia w zimowisku do Pani psycholog Marzeny Krzesińskiej [kontakt mail: <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>, tel. tel: 22/679 67 00, 22/679 68 85, tel/fax 22/679 68 48] w terminie do końca 30 listopada 2015 (do tego czasu trzeba wypełnić kartę kolonijną).

Trzciel to niewielkie miasteczko  w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, nad rzeką Obrą, położone pomiędzy jeziorami: Młyńskim i Wielkim, znane z wyrobów wikliniarsko-trzciniarskich. Posiada ciekawe zabytki, m.in. neogotycki kościół parafialny pw. Świętego Wojciecha z 1824 r. z barokowym wyposażeniem wnętrza, domy z XVIII i XIX wieku, synagogę i stary cmentarz żydowski z dobrze zachowanymi płytami nagrobnymi (najstarsza z 1776 r.), dawny park pałacowy oraz średniowieczne grodzisko na prawym brzegu Obry.

Pożegnanie lata na Białołęce - 5 września 2015

Więcej...

Pożegnania lata nadszedł czas... 5 września w pięknym otoczeniu przyrody dzieci osierocone z Ośrodka Hospicjum Domowe spotkały się na wspólnym świętowaniu zakończenia cudownego okresu wakacji. Spotkanie odbyło się u jednej z naszych zaprzyjaźnionych osób, wspaniałej Julity, która wraz ze swoimi dziećmi udostępniła nam nie tylko swój dom, ale również piękną działkę i okoliczny las.

Dzieci szczęśliwe ze wspólnego spotkania organizowały sobie wspaniałe zabawy i prowadziły długie rozmowy. Wspomnieniom wakacyjnym, rozmowie o nadchodzącym roku szkolnym nie było końca. Wszyscy czuliśmy się jak w jednej wspaniałej i kochającej się rodzinie. Rodzice mieli czas na rozmowę o rzeczach radosnych i o tych trochę mniej ..., o pięknie wspólnoty w hospicjum. Kiedy brzuszki były troszkę burczące mamy przygotowały wiele pyszności z grilla oraz słodkości, które zawsze cieszą się wielkim powodzeniem wśród dzieci i nie tylko....

Więcej...

Kolonie letnie w Bystrzycy nad Jeziorem Popielewskiem - 25-31 lipca 2015

Więcej...

W dniach 25-31 lipca 2015 dzieci z rodzin osieroconych naszego Ośrodka Hospicjum Domowe przebywały na koloniach w Bystrzycy nad Jeziorem Popielewskim, niedaleko Trzemeszna, na pięknym Pojezierzu Gnieźnieńskim, w sercu Szlaku Piastowskiego – trasy turystycznej nawiązującej do początków państwa polskiego. Punktem zakwaterowania było Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Magnolia”, z bogatym i interesującym zapleczem, gdzie można było korzystać z rowerów wodnych, kajaków, łodzi wiosłowej, motorówki, jazdy konnej, ogniska z pieczeniem kiełbasek i dyskoteki.

Więcej...

Wyjazd dla dzieci i młodzieży nad Zalew Zegrzyński - 5 lipca 2015

5 LIPCA 2015 serdecznie zapraszamy nad ZALEW ZEGRZYŃSKI wszystkie dzieci, młodzież i rodziców
na zabawy na powietrzu z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i innymi atrakcjami.
Wyjazd o godz. 11.00, zbiórka przed siedzibą Ośrodka Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej 27/35

Organizatorka wyjazdu, hospicyjna psycholog, P. Marzena Krzesińska prosi o potwierdzenie obecności
mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krótkie podsumowanie zimowiska w Krynicy-Zdrówj w dniach 17-23 stycznia 2015

Więcej...

Prezentujemy jeszcze trochę zdjęć z minionego zimowiska. Wszyscy jego uczestnicy są bardzo zadowoleni z wyjazdu, będą mieli miłe wspomnienia. Niewątpliwie zimowisko wywarło zbawienny wpływ na stan psychiki dzieci, szczególnie tych, które wcześniej winiły Boga za stratę rodziców, a teraz, po wspólnych modlitwach z innymi dziećmi mają w sobie więcej nadziei i wiary.

W sumie zimowisko kosztowało ok. 42. tyś zł. 15 tyś. otrzymaliśmy z Lichenia, 5 tyś od Lasów Państwowych, 5 tyś od firmy Vipharm, producenta leków, które często stosujemy w terapii naszych pacjentów (Megalia, Pamifos, Zomikos).  Ok. 2,4 tyś zł. zebrano na ślubie córki jednej z wolontariuszek Hospicjum, a także kilka tysięcy w szkołach.  Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Więcej...

Trzeci dzień zimowiska - 19 stycznia 2015

Więcej...

Jak co dzień, dzieci doskonaliły jazdę na nartach w Ośrodku Narciarskim SŁOTWINY, zlokalizowanym przy trasie wylotowej z Krynicy w kierunku do Nowego Sącza. Jest to kompleks 9 wyciągów narciarskich i kilkunastu tras o różnym poziomie trudności.

 

Wieczorem spacer w okolicy dawnej cerkwi p.w. Opieki Najświętszej Marii Panny, a obecnie kościoła parafialnego p.w. Serca Jezusowego przy ul. Słotwińskiej 50. Świątynia została zbudowana w latach 1887-1888 w miejscu spalonej w 1796 roku cerkwi. Jest to budynek drewniany, pokryty blachą z kwadratową wieżą słupową, zwieńczony trzema kopułami. Ołtarz główny pochodzi z XIX wieku. Z wyposażenia cerkiewnego zachowało się jedynie barokowe tabernakulum z XVIII wieku, z rzeźbionym tronem i wizerunek Chrystusa przy słupie oraz barokowo-klasycystyczny lichtarz z XIX wieku.

Więcej...

Aktywny dzień na zimowisku w Krynicy - 18 stycznia 2015

Więcej...

Dzień 18 stycznia 2015 w Krynicy-Zdrój był mglisty, ale mimo to do południa dzieci z zaangażowaniem uczyły się i jeździły na nartach. Po południu atrakcją był mecz hokejowy 1. ligi pomiędzy 1928 KTH Krynica-Zdrój a SMS II PZHL Sosnowiec (gospodarze czyli KaTeHeci zwyciężyli 4:3). Potem było, jak zawsze, trochę zajęć nietypowych na co dzień; "piłkarzyki", bilard oraz różne gry, zabawy i malowanki.

Poniżej trochę zdjęć z drugiego dnia pobytu na zimowisku.

Więcej...

Początek zimowiska w Krynicy - 17 stycznia 2015

Więcej...

Uczestnicy tegorocznego zimowiska w Krynicy-Zdroju dotarli na miejsce o godz. 5:05 rano, a już o 5:50 odwiedzili wypożyczalnię sprzętu, aby zaraz po śniadaniu udać się na stok. Pierwsze osoby znalazły się tam już o godzinie 9:00. Mniej więcej połowa dzieci posiada już jakie takie umiejętności jazdy na nartach, pozostałe uczyły się pod czujnym okiem dwóch instruktorów, ze strony których padało wiele słów zachęty zarówno w stosunku do dzieci, jak i rodziców.  

Przed kolacją msza święta, a po kolacji dzieci jak to dzieci biegały po pokojach i korytarzach, jakby w ogóle nie czuły znużenia po podróży nocą i bardzo aktywnym dniu na nartach. Przeciwnie, rozpierała je energia.

Więcej...

Zestawienie kosztów kolonii letnich w Stoczku Klasztornym w 2014r

Więcej...

Przedstawiamy zestawienie kosztów tegorocznych kolonii letnich w Stoczku Klasztornym. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wkład, jaki mieli w zorganizowanie wypoczynku dzieci osieroconych. Niech uśmiech i radość, jakie mogły stać się ich udziałem, będą najlepszą nagrodą dla tych wszystkich, którzy nie szczędzą pieniędzy i wysiłków w pomnażaniu dobra i szczęścia.

 

- wyjechało ogółem 58 osób
- koszt kolonii letnich wyniósł 35 191,17
- pokrycie kosztów było następujące:

  • Fundacja PKO BP - 12.140,00
  • Zgromadzenie Księży Marianów - 15.000,00
  • darowizny od osób fizycznych na ten cel - 400,00
  • wpływy 1% podatku - 7.651,17 zł.

 

Kolejna porcja zdjęć z kolonii w Stoczku Klasztornym

Więcej...

Piękne okolice Stoczka Klasztornego dają wiele sposobności do spacerów i wycieczek pieszych, z których uczestnicy kolonii chętnie korzystają. Aura, jak widać sprzyja takim spacerom, a także dalszym wycieczkom, np. do Świętej Lipki, gdzie znajduje się jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Bazylika pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z otaczającymi ją krużgankami i częścią klasztorną to jeden z najważniejszych zabytków baroku w Polsce. 

Więcej...

Kolonie letnie w Stoczku Klasztornym - 14-21 lipca 2014

Więcej...

Ks. Andrzej wraz z podopiecznymi i pozostali opiekunowie dzieci przesyłają pozdrowienia z kolonii w Stoczku Klasztornym. 14 lipca, w przeddzień rocznicy wielkiego zwycięstwa nad wojskami Zakonu Krzyżackiego, dzieci zwiedzały pola grunwaldzkie, poznawały historię. Następnie nawiedziły Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie – jedyne, w którym miały miejsce w pełni zatwierdzone objawienia maryjne. Trwały one od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafrańska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Na wszystkie trwogi  - jak mówiła Maryja Niepokalana,  - modlitwa różańcowa. Warto zapamiętać.

Więcej...

Dzień Dziecka w Białobrzegach - 2014

Więcej...

Bardzo udany był Dzień Dziecka w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim, który zorganizowaliśmy przy wydatnej pomocy Pani Ewy, pracującej w jedynym z tamtejszych ośrodków wypoczynkowych (Pani Ewa przygotowała wyśmienite jedzenie). Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji: uczyły się „na sucho” pływania na desce, przypatrywały pokazowi wicemistrza świata w karate, usiłując go naśladować, pływały na kajakach, zwiedzały żaglówkę, uczestniczyły w zwyczajowych grach i zabawach (siatkówka, skoki na trampolinie, przeciąganie liny, ognisko), mogły też wziąć udział w konkursie malowania, a w nagrodę zjeść lody w restauracji „Parasol”. Pogoda dopisała, wszyscy wrócili szczęśliwi i uśmiechnięci, z bagażem wielu wspaniałych wspomnień.

Więcej...

Kolejna relacja z zimowiska w Krynicy - luty 2014

Więcej...

Pogoda dopisuje. Dzisiaj w środę pochmurnie i miało padać. Na szczęście mimo 8-10 stopni nie padało, więc pewnie do piątku pojeździmy na nartach. Wczoraj dużą atrakcją był mecz hokejowy Cracovia - Krynica. Kilka osób było na koncercie gitarowym. Jutro, zapewne po południu pojedziemy na górę Jaworzynę, najwyższy szczyt w okolicy. Powrót z zimowiska z piątku na sobotę.

 

Pozdrawiamy serdecznie: ks. Andrzej, dzieci uczestniczące w zimowisku i kadra opiekuńcza.

Więcej...

Zimowisko w Krynicy Zdrój - luty 2014

Więcej...

Trwa zimowisko dla dzieci osieroconych w Krynicy Zdrój. Ostatniej nocy padał deszcz, ale 2 dni były w miarę pogodne i dzieci mogły korzystać ze świeżego powietrza, spędzając większość dnia na nauce jazdy na nartach.  
Śnieg leży właściwie tylko na stokach narciarskich, choć mamy obawy, czy po padających deszczach również i on nie zniknie. Byłaby to duża strata dla amatorów śnieżnych zabaw. Trzymamy kciuki. Poza tym atmosfera bardzo dobra i dużo miłości.

 

Pozdrowienia od ks. Andrzeja Dziedziula

Więcej...

BACK_TO_TOP_OF_PAGE