Kolonie letnie w Stoczku Klasztornym - 14-21 lipca 2014

Gry i zabawy w ogrodzie klasztornym

Ks. Andrzej wraz z podopiecznymi i pozostali opiekunowie dzieci przesyłają pozdrowienia z kolonii w Stoczku Klasztornym. 14 lipca, w przeddzień rocznicy wielkiego zwycięstwa nad wojskami Zakonu Krzyżackiego, dzieci zwiedzały pola grunwaldzkie, poznawały historię. Następnie nawiedziły Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie – jedyne, w którym miały miejsce w pełni zatwierdzone objawienia maryjne. Trwały one od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafrańska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Na wszystkie trwogi  - jak mówiła Maryja Niepokalana,  - modlitwa różańcowa. Warto zapamiętać.

Wczoraj dzieci wypoczywały nad pięknym jeziorem Wielochowskim k. Lidzbarka Warmińskiego, około 16 km od miejsca zakwaterowania. Było wiele atrakcji wodnych, dużo dobrego nastroju. Po południu zaś zwiedzanie pięknego Zamku biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim oraz po drodze do Biedronki samego miasteczka, które jest bardzo urokliwe.
Wieczorem dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w grach i zabawach w przepięknym barokowym parku klasztornym. Codzienne modlą się też podczas Mszy Świętych przed obrazem Matki Bożej Pokoju.

 

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE