5 rocznica Fundacji "JESTEM"

Więcej...

17 listopada 2017 r. w piątek Fundacja Wspierania Osób Nieuleczalnie i Przewlekle Chorych "JESTEM" świętowała swoją 5 rocznicę istnienia. Od swojego powstania w roku 2012 Fundacja wspiera chorych na nowotwory, którzy są w trakcie leczenia onkologicznego lub to leczenie zakończyli, ale poruszają się samodzielnie.

Więcej...

Zaproszenie na spotkanie z wolontariuszami z Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio

21 LIPCA 2016 w czwartek, w godz. 13.00 - 17.00 przesyłamy zaproszenie na spotkanie z wolontariuszami z Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, którzy będą gośćmi Strefy Miłosierdzia przed kościołem sióstr wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Wraz z ekipą z Pucka będą też wolontariusze z Ośrodka Hospicjum Domowe, którzy opowiedzą o żonkilowych Polach Nadziei.

Więcej...

Siostra Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego o hospicjum na Litwie - TVN 19 czerwca 2016

Więcej...

Siostra Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego
założyła i kieruje jedynym na Litwie Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki
w Wilnie. Delegacja OHD była na uroczystości otwarcia wileńskiego hospicjum i na miarę własnych możności wspiera jego działania.
W niedzielnym wywiadzie, 19 czerwca 2016 w TVN Siostra Michaela
porównała hospicjum do bochenka chleba, który składa się z wielu malutkich ziarenek.
O te ziarenka siostra Michaela bardzo prosi.
Kto może niechaj nie pozostanie obojętny na prośby siostry Michaeli :)

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/polska-siostra-pomaga-na-litwie-oswoic-sie-ze-smiercia,205409.html

Piknik Rodzinny "Odczarowanie hospicjum" - 11 czerwca 2016

W sobotę 11 czerwca 2016 r. przedstawiciele naszego hospicjum z dyrektorem OHD ks. Pawłem Śmierzchalskim MIC i koordynatorką wolontariuszy Magdaleny Bińczak wzięli udział w Pikniku Rodzinnym "Odczarowanie hospicjum", organizowanym już po raz piąty przez zaprzyjaźnioną Fundację Hospicjum Onkologiczne (FHO) przy współudziale licznych instytucji z dzielnicy Ursynów. Impreza odbyła się na terenie FHO przy ul. Pileckiego 105, uczestnikom zapewniono wiele atrakcji, takich jak występy magików, grup tanecznych i teatralnych oraz wokalistów.

 

Puck w Warszawie - 8 czerwca 2016

8 czerwca, o poranku z roboczą wizytą w Ośrodku Hospicjum Domowe gościliśmy Wiceprezes Zarządu Puckiego Hospicjum - Annę Jochim-Labudę wraz z puckimi wolontariuszami. Spotkanie przebiegło w bardzo rodzinnej atmosferze, podczas której zespoły wymieniły doświadczenia ze swoich ośrodków. Poruszyliśmy zagadnienia medyczne, organizacyjne, posługi kapłańskiej i psychologicznej aby wspólnie budować jeszcze lepsze jutro dla naszych podopiecznych. Wspominaliśmy śp. ks. Jana Kaczkowskiego – Prezesa Puckiego Hospicjum, oraz byłego wieloletniego dyrektora Ośrodka Hospicjum Domowe ks. Andrzeja Dziedziula. Ich dorobki niewątpliwie wpływają na ruch hospicyjny w Polsce.

7.06 w restauracji Endorfina przy ul. Foksal 2 w Warszawie odbyły się już piąte Charytatywne Kulinarne Zawody Dziennikarzy. Dziennikarze z różnych redakcji połączyli swoje siły dla Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

 

Foto: Marcin W. Kołodziej

 

Więcej...Więcej...

Zmarł ks. Jan Kaczkowski - 28 marca 2016

Więcej...

28 MARCA 2016 w Poniedziałek w oktawie Wielkanocy zmarł ks. JAN KACZKOWSKI założyciel, szef i kapelan Puckiego Hospicjum św. Ojca Pio, bioetyk.

Pomódlmy się w intencji ks. Jana, jego Bliskich i całej wspólnoty hospicyjnej modlitwą, o której odmawianie ks. Jan prosił po łacinie:

Ave Maria, gratia plena, Dominus Tecum, benedicta Tu in mulieribus et benedictus fructus ventris Tui, Jesus.
Sancta Maria, Mater Dei ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae. Amen


Źródło zdjęcia: http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,25525,zmarl-ksiadz-jan-kaczkowski.html

Dzień Chorego w DPS przy ul. Kawęczyńskiej - 13 lutego 2016

W sobotę, 13 LUTEGO 2016 w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kawęczyńskiej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim (ZSAPU) odbył się dzień skupienia dla personelu oraz Msza św. z okazji Dnia Chorego. Mszy przewodniczył ks. Paweł Śmierzchalski MIC.
W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 podopiecznych DPS, z których kilku jest pacjentami Poradni Opieki Paliatywnej naszego Ośrodka Hospicjum Domowe. Wspólne świętowanie Dnia Chorego zakończyła agapa z ks.Janem, kapelanem, siostrą Przełożoną Prowincjalną Albertynek
i zespołem medycznym DPS.

 

Kolędowanie z Fundacją JESTEM - 10 stycznia 2016

Więcej...

Tegoroczne kolędowanie Fundacji JESTEM związane było również ze świętowaniem czwartych urodzin ursynowskiej Fundacji Wspierania Osób Nieuleczalnie i Przewlekle Chorych "JESTEM", która powstała w 2012 r. Od samego początku swego istnienia w fundacyjnych zajęciach uczestniczą także samodzielnie poruszający się pacjenci Ośrodka Hospicjum Domowe. Podobnie jak w ubiegłych latach do gościnnego domu Państwa Nunu i Macieja Radziwiłłów do grona kolędników dołączyli w niedzielę 10 stycznia 2016 o godz. 17.00 nasi chorzy wraz z wolontariuszami i ks. Pawłem Śmierzchalskim MIC.

Więcej...

Dorota Jasińska-Wiśniewska: Moja dewiza to wrażliwość na drugiego

Więcej...

W ramach miłej współpracy z innymi hospicjami i dla realizacji wspólnego dzieła, wychodząc z przeświadczenia, że wspólne wysiłki podejmowane dla dobra osób chorych i wymagających opieki, zwiększają ich skuteczność  i stają się nieodłącznym elementem społecznej aktywności, przedstawiamy sylwetkę Pani prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne, Doroty Jasińskiej-Wiśniewskiej.

 

Z wykształcenia politolożka. „Cywil” – jak mówi o sobie w odniesieniu do personelu lekarskiego, z którym przychodzi jej na co dzień pracować. W Fundacji Hospicjum Onkologiczne przewodniczy licznemu, bo liczącemu 120 osób zespołowi. Empatia, wrażliwość, gotowość służenia drugiemu człowiekowi, to cechy, które Pani Dorota wymienia jako niezbędne do tego, aby pełnić opiekę nad ludźmi chorymi terminalnie.

Więcej...

Dary dla Domu Miłosierdzia w Gródku Podolskim na Ukrainie

Więcej...Więcej...

 

We wtorek 1 grudnia przekazaliśmy leki i środki opatrunkowe dla podopiecznych Domu Miłosierdzia prowadzonego przez Księży Marianów w Gródku Podolskim na Ukrainie. Nie licząc na pomoc ukraińskiego państwa, Marianie opiekują się tam około 50 starszymi i schorowanymi podopiecznymi.

Więcej o działalności Marianów na Ukrainie pod linkiem:

http://www.padrimariani.org/pl/aroundtheworld/country.php?id=17

BACK_TO_TOP_OF_PAGE