Odbyły się Zaduszki Hospicyjne 6 listopada 2014

Mamy za sobą kolejne Zaduszki Hospicyjne, wzruszenie i wdzięczność wielu uczestniczących w nich osób, którym dziękuję za obecność, a nieobecnym fizycznie za duchowe wsparcie, choćby słowem i myślą. Dziękuję za nadzieję, jaką dają nam takie chwile, że nie pozostaniemy sami nawet w trudnych momentach, choć zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy jeszcze rozumieją i cenią, jakie znaczenie ma dawanie czegoś od siebie osobom osieroconym. I to jest ten cel, ta prawda dla nich do odkrycia – miłość konsekwentna do samego końca, a nie tylko do końca życia chorego.

Przepraszam za pewne niedogodności i przykrości związane z zawieruszeniem się gdzieś zdjęć zmarłych. Rozumiem Wasz ból i zawód.

Dziękuję wspaniałej młodzieży z Gimnazjum nr 18 im. Ignacego Jana Paderewskiego z ul. Angorskiej za ich przepyszne ciasta w tak dużej liczbie. I za ciasta od Putka.

Dla mnie osobiście jako dyrektora Ośrodka Hospicjum Domowe było to przeżycie bardziej w świetle doświadczenia Jezusa w obliczach innych, z których czerpałem nadzieję.

Pozdrawiam serdecznie. Niech Pan i nas prowadzi do mieszkań w Niebie, które nam przygotował.

Ks. Andrzej Dziedziul

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.