Program Zaduszek Hospicyjnych - 5 listopada 2015

Plakat promujący Koncert Zaduszklowy autorstwa Joanny Polaczyk

 

Miło nam poinformować, że znany jest już program Zaduszek Hospicyjnych, które odbędą się 5 listopada 2015 r. w Kościele pw. Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69. W godzinach 17-18 zapraszamy na Koncert Zaduszkowy, w trakcie którego wyświetlimy zdjęcia zmarłych nadesłane przez ich bliskich. Bezpośrednio po koncercie będą Nieszpory, a od godz. 18:30 Msza św za zmarłych pacjentów naszego hospicjum. Wreszcie około godziny 19:15 Wypominki i poczęstunek.

 

Udział w Koncercie Zaduszkowym potwierdzili następujący artyści:


 

Ewa Uryga, akompaniament: Robert Osam, pianista.

 

Dorota Curyłło, akompaniament: Robert Osam,

 

Małgorzta Markiewicz, akompaniament: Krzysztof Woliński, gitarzysta jazzowy.

 

Marcin Styczeń,

 

Tomasz Martyński.

 

Dalej trochę informacji o zaproszonych wykonawcach:

 

 

Ewa UrygaEwa Uryga - absolwentka  Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wykonawczyni wielu rodzajów muzyki (jazz, soul, gospel), brała udział w licznych Oratoriach, Nieszporach i innych przedsięwzięciach muzycznych, także w musicalach – „Zorba” i „Chicago”, gdzie zagrała główną rolę Velmy Kally.

Współpracowała przy nagraniach płytowych ze Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Natalią Kukulską, Mieczysławem Szcześniakiem, a także z zagranicznymi artystami, m.in. z amerykańskim chórem gospelowym „The Jakson Singers".

Jest laureatką wielu polskich i zagranicznych festiwali, koncertuje z różnymi orkiestrami symfonicznymi i Big-bandami.

Nagrała 7 autorskich płyt, w tym dwie w Nowym Yorku z bardzo znanym pianistą jazzowym Markiem Soskinem.

Ostatnią autorską płytę „Jedno spojrzenie" (o tematyce miłosnej) nagrała z Zabrzańską Orkiestrą Symfoniczną  z udziałem znakomitych gości: Zbigniewa Wodeckiego, Janusza Szroma, Andrzeja Lamperta i świetnego saksofonisty jazzowego - Henryka Miśkiewicza.

Niedawno rozpoczęła współpracę zeamerykańskim artystą - Brianem Fentressem, twórcą zespołu gospelowego „Regeneration", a obecnie pracuje nad projektem międzynarodowym polsko-amerykańskim.

 

Oficjalna strona artystki: www.ewauryga.com

 

Dorota Curyłło

 

 

 

 

Dorota Curyłło – Wokalistka jazzowa, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na kierunku wokalno – aktorskim oraz Studium Pedagogicznego tejże uczelni, pierwszą płytę solową wydała w 1996 roku. Amatorzy jazzu znają artystkę z występów klubowych, regularnie koncertuje z najlepszymi polskimi muzykami. Na jej dorobek składają się trzy płyty: Jazz standards (1996), Jazz do poduszki (2001), Lady be good (2007).

 

Oficjalna strona artystki: www.dorotacuryllo.pl

 

 

 

 Robert Osam

 

 

Obu artystkom akompaniować będzie Robert Osam – znakomity pianista, ale również doskonały aranżer, współtwórca trio jazzowego, kwartetu oraz zespołu Sounds Like Jazz.  Akompaniował wielu wokalistom i aktorom, brał udział w przeglądach piosenkarskich. Od dziesięciu lat akompaniuje na fortepianie uczestnikom telewizyjnego programu "Jaka to melodia?".

 

 

 

 

 

 

Małgorzata MarkiewiczMałgorzta Markiewicz - wokalistka, flecistka jazzowa. Ma na swoim koncie m.in. diamentową płytę za album „Psałterz wrześniowy” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, który promowała w duecie z Januszem Radkiem piosenką „Psalm dla Ciebie”, udział w prestiżowych koncertach w kraju i za granicą (Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja, Włochy) oraz nagrody na największych polskich imprezach muzycznych, takich jak Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu czy Sopocie.

Swoją karierę muzyczną zaczęła mając zaledwie 13 lat, wykonując piosenkę Violetty Villas „List do matki” w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Zwyciężyła w finale tego programu i jako najmłodsza uczestniczka w historii wystąpiła w koncercie Debiutów Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę radiowej Jedynki. Od tego momentu została podopieczną Polskiego Radia.

Współpracowała z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Cezary Konrad, Grzech Piotrowski, Robert Majewski, Jerzy Małek, Zbigniew Górny. Obecnie artystka pracuje nad autorską płytą.

 

Oficjalna strona artystki: malgosia-markiewicz.com

 

 

Krzysztof Woliński

 

 

 

Podczas Koncertu Zaduszkowego wystąpi z towarzyszeniem wybitnego polskiego gitarzysty jazzowego - Krzysztofa Wolińskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Marcin StyczeńMarcin Styczeń - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, lektor, dziennikarz, twórca niezależny, ur. 22.10.1978 r. w Olkuszu. Mówi, że swoją twórczością chce otwierać ludziom serca. Ma na koncie 7 płyt. Zadebiutował w 2006 roku "Pieśnią o Bogu ukrytym" z piosenkami do wierszy Karola Wojtyły. Materiał promowany na koncertach w Polsce i za granicą był owacyjnie przyjmowany przez publiczność. Do tej pory odbyło się ponad 200 koncertów "Pieśni o Bogu ukrytym". Dwa lata później ukazała się pierwsza w pełni autorska płyta "21 gramów". W roku 2009 Marcin Styczeń nawiązał współpracę z poetą Ernestem Bryllem, której owocem są płyty: "Bryllowanie" (2009), CD i DVD "Bryllowanie Live" (2011), "Zejdźmy się jak na wilię" (2012), "Golgota Jasnogórska" (2013), która otrzymała Feniksa 2014 w kategorii - muzyka chrześcijańska, oraz książka z płytą "Duchy poetów" (2013), nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013. Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Francja, Włochy, Kanada, USA, Białoruś).

 

Marcin Styczeń jest także lektorem. Jego głos można usłyszeć w wielu reklamach radiowych i telewizyjnych. W Radiu Warszawa 106,2 FM prowadzi audycję poświęconą piosence poetyckiej - "Muzyka z duszą". Przez rok był szefem muzycznym tej rozgłośni. W latach 2009-2011 pracował TVP1 w programie "Miedzy ziemią a niebem", wcześniej w Telewizji Puls wspólnie z Moniką Białek prowadził Magazyn (Pro)rodzinny "Niedzielnik". Przez wiele lat był prezenterem kilku warszawskich rozgłośni: Radia Dla Ciebie, Radia 94 i Radia Plus. Był także konferansjerem w legendarnym klubie studenckim „Hybrydy”, gdzie organizował cykliczną imprezę „Hybryda Poetica”. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 

Oficjalna strona artysty: www.marcinstyczen.pl

 

 

Tomasz MartyńskiTomasz Martyński -  Thomas Martin - wokalista, absolwent szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w młodości. 10 lat zawodowo pracował jako dj oraz prezenter muzyczny (Klub Bank, Hybrydy oraz wiele innych). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy muzycznej ciekawie łączy różne style począwszy od lat 60 po największe hity współczesne.
Pobierał lekcje śpiewu i emisji głosu min. u Moniki Urlik oraz Bartka Cabonia. Zwycięzca konkursu „Muzyczne talenty”. Pracował w Teatrze „Rampa” jako tancerz i aktor. Koncertował wspólnie z takimi gwiazdami jak: T-Love, Lady Pank, Lombard, Kapitan Nemo, Blue Cafe, Trubadurzy, Nocna zmiana bluesa, Zdrowa Woda, Volver, Szymon Wydra, ZPO, Jacek Łągwa, Marek Kościkiewicz i wiele innych.
Ciężka praca oraz wytrwałość dały mu możliwość spełnienia się w dziedzinie rozwoju artystycznego. Dzięki możliwości zwiedzania świata oraz życia za granicą doznał wielu inspiracji muzycznych, które pomogły mu w tworzeniu muzyki.
Aktualnie wydał najnowszy singiel „Własny Raj”.  Wersja Angielska ukaże się w listopadzie.

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE