Pola Nadziei 2013/2014 - zaproszenie dla szkół

Pola Nadziei 2013/2014Dziękujemy wszystkim przyjaciołom i serdecznie zapraszamy po raz kolejny do udziału w międzynarodowej i ogólnopolskiej akcji hospicyjnej
 
„Pola Nadziei” 2013/2014.

Każdego roku coraz bardziej podkreślamy, w naszych zaproszeniach do akcji, ogromną potrzebę edukacji całego społeczeństwa w dziedzinie pomocy różnym potrzebującym. W naszej codziennej służbie, w której wspieramy miesięcznie ok. 400 ciężko chorych, spotykamy się z coraz większa biedą i bezradnością osób cierpiących. Mimo teoretycznie ogromnych możliwości działania, rozbudowanie biurokracji powoduje, że dla osób cierpiących pozostaje coraz mniej czasu i pieniędzy.  Jesteśmy przekonani, że poprzez zbiórki charytatywne młodzi ludzie uczą się wspierania potrzebujących (także wspierania naszego hospicjum, za co nieustanie dziękujemy). Jeszcze lepiej poznają praktyczne możliwości pomagania osobom starszym, chorym i cierpiącym.


    Jakże aktualne są słowa napisane w ubiegłym roku: „Wokół nas coraz więcej ludzkich dra-matów… My w hospicjum słyszymy tyle płaczu i próśb ludzi, którym nie możemy pomóc. Potrzeba mobilizacji sił dobra - młodych serc, które nie boją się pomagać cierpiącym. Szczególnie Warszawa jest miastem ukrytych cierpień i rozpaczy”.
Od lat mamy świadomość starzenia się i ubożenia społeczeństwa. Dlatego propagujemy czynne zaangażowanie się dzieci i młodzieży w pomoc potrzebującym.
I.    Dlatego też zapraszamy młodzież na nasze szkolenia „ABC pomocy chorym”. Szkolimy bez-interesownie wiele grup społecznych.   
II.    Innym narzędziem mobilizacji jest nadawanie szkołom (klasom), czy przedszkolom tytułu: „Przyjaciel Pól Nadziei”
Warunkiem otrzymania tego tytułu jest spełnienie następujących wymagań:
1. A) Dzieci: uczestnictwo w lekcji lub pogadance na temat pomocy osobom cierpiącym.
B) Młodzież: udział w naszym szkoleniu „ABC Pomocy chorym” lub innym podobnym kilkugodzinnym szkoleniu (honorujemy szkolenia z poprzednich lat).
2. Podjęcie konkretnego działania
A) Dzieci: zorganizowanie przynajmniej jednego spotkania z osobami cierpiącymi (rozmowy, wy-stęp, małe upominki…) w szpitalu, domu opieki, domu dziecka…            
B) Młodzież: zorganizowanie przynajmniej kilku spotkań z potrzebującymi, a wspanialszą jeszcze sprawą jest zorganizowanie (lub uczestnictwo) w stałej akcji pomocy cierpiącym.
3. Przesłanie do nas krótkiego sprawozdania.   

III.    Żonkilowe „Pola Nadziei” to znaki przypominające, że są ludzie, którzy z nadzieją stawiają czoło tym wielkim problemom. Cebulki żonkili są symbolem akcji, a zarazem jedynymi w swoim rodzaju „cegiełkami”. Poprzez żonkilowe „Pola Nadziei” zbierane są datki na prowadzenie opieki nad nieuleczalnie chorymi, nad osobami w żałobie i na różne akcje edukacyjne.


Zasadniczy czas sadzenia żonkilowych „Pól Nadziei” to 15 września – 16 października 2013 r.

IV.     Z akcją wiążą się w naszym Hospicjum następujące wydarzenia:

1.    12 października 2013r. Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej koncert „Głosy dla Hospicjów” oraz jubileusz hospicjum – naszego Ośrodka Hospicjum Domowego 15 lat i Stowarzyszenia Hospicjum Domowego 20 lat.
2.    Szkolenie dla pełnoletnich kandydatów na wolontariuszy
5-6 października 2013r. (I część) oraz 26-27 października 2013r. (II część)
3.    Już teraz zapraszamy na szkolenie dla młodzieży szkół gimnazjalnych oraz średnich „ABC pomocy ciężko chorym” 19 listopada 2013 r. godz. 10:00-14:00
4.    Zaduszkowy koncert dla rodzin zmarłych pacjentów 7 listopada 2013r. w kościele MB z Lourdes przy Wileńskiej o godz. 17: 00, Nieszpory 18: 00 i Msza św. 18:30
5.    Zapraszamy na nasze żonkilowe konkursy:
•    dla dzieci tradycyjnie na bożonarodzeniową kartkę świąteczna dla chorych (przekazujemy je naszym podopiecznym),
•    dla młodzieży na konkurs literacki na temat: „Pomoc cierpiącym przygotowaniem do wielkiej miłości”.


Cebulki można zamawiać w Ośrodku Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej 27/35,
także telefonicznie: (22) 679-67-00 lub pocztą elektroniczną e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


    Osobami odpowiedzialnymi za organizację akcji „Pola Nadziei” Ośrodka Hospicjum Domowe są:
Ks. Andrzej Dziedziul (603-872-509), Barbara Sierakowska tel. 22 679-67-00,

Informacje o akcji „Pola Nadziei” na naszej stronie internetowej:
http://www.hospicjum-domowe.waw.pl/ lub na stronie
http: //www.polanadziei.pl/ krakowskiego Hospicjum św. Łazarza – ogólnopolskiego koordynatora akcji w Polsce.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE